Provschema för T2a

v.33   Mån 14/8 Tis 15/8 Ons 16/8 Tor 17/8 Fre 18/8 Lör 19/8 Sön 20/8
 
v.34   Mån 21/8 Tis 22/8 Ons 23/8 Tor 24/8 Fre 25/8 Lör 26/8 Sön 27/8
 
v.35   Mån 28/8 Tis 29/8 Ons 30/8 Tor 31/8
Inlämning
Podcast - Short Stories
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:52:30
 September
Fre 1/9
 Lör 2/9 Sön 3/9
 
v.36   Mån 4/9 Tis 5/9
Prov
Fy1 - Delprov AO1
Jennie Helge 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 14:33:50
 Ons 6/9 Tor 7/9 Fre 8/9
Prov
Kemi 1 - Delprov 1
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2023-08-24 10:34:51
 Lör 9/9 Sön 10/9
 
v.37   Mån 11/9 Tis 12/9 Ons 13/9 Tor 14/9 Fre 15/9 Lör 16/9 Sön 17/9
 
v.38   Mån 18/9 Tis 19/9 Ons 20/9 Tor 21/9 Fre 22/9 Lör 23/9 Sön 24/9
 
v.39   Mån 25/9 Tis 26/9 Ons 27/9 Tor 28/9 Fre 29/9 Lör 30/9 Oktober
Sön 1/10
 
v.40   Mån 2/10 Tis 3/10 Ons 4/10 Tor 5/10 Fre 6/10 Lör 7/10 Sön 8/10
 
v.41   Mån 9/10 Tis 10/10 Ons 11/10 Tor 12/10 Fre 13/10 Lör 14/10 Sön 15/10
 
v.42   Mån 16/10 Tis 17/10
Prov
Job Advertisement (Internship) - Written Exam (Eng6)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:54:14

Prov
Delprov 1 - Ma3c
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-09-05 08:52:05
 Ons 18/10 Tor 19/10 Fre 20/10 Lör 21/10 Sön 22/10
 
v.43   Mån 23/10 Tis 24/10 Ons 25/10 Tor 26/10 Fre 27/10 Lör 28/10 Sön 29/10
 
v.44   Mån 30/10 Tis 31/10 November
Ons 1/11
 Tor 2/11 Fre 3/11 Lör 4/11 Sön 5/11
 
v.45   Mån 6/11 Tis 7/11 Ons 8/11 Tor 9/11 Fre 10/11 Lör 11/11 Sön 12/11
 
v.46   Mån 13/11 Tis 14/11 Ons 15/11 Tor 16/11
Presentation
Presentation - Argumentative speech (Eng6)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-16 13:33:14
 Fre 17/11
Prov
GIP (Ekonomi)
Günter Sand 
Registreringstidpunkt:
2023-11-07 12:14:59
 Lör 18/11 Sön 19/11
 
v.47   Mån 20/11
Prov
Prueba Unidad 1a,b y c
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2023-11-10 09:15:03
 Tis 21/11 Ons 22/11 Tor 23/11 Fre 24/11 Lör 25/11 Sön 26/11
 
v.48   Mån 27/11 Tis 28/11 Ons 29/11 Tor 30/11 December
Fre 1/12
 Lör 2/12 Sön 3/12
 
v.49   Mån 4/12 Tis 5/12
Prov Uppsatsskrivning
Essay - Indigenous English (Eng6)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-11-28 08:55:22
 Ons 6/12 Tor 7/12 Fre 8/12
Prov
Delprov 2 - Ma3c
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-10-19 10:30:11
 Lör 9/12 Sön 10/12
 
v.50   Mån 11/12
Prov
Kemi 1 - Delprov 2
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2023-11-02 09:04:46
 Tis 12/12 Ons 13/12 Tor 14/12 Fre 15/12 Lör 16/12 Sön 17/12
 
v.51   Mån 18/12 Tis 19/12 Ons 20/12
Prov
Fy1 - HalvKurs AO1 & AO2
Jennie Helge 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 19:01:26
 Tor 21/12
Prov
Mekatronik 1: Line programmering & teori
Ulrika Holm 
Registreringstidpunkt:
2023-08-15 16:32:56
 Fre 22/12 Lör 23/12 Sön 24/12
 
v.1   Januari
Mån 1/1
 Tis 2/1 Ons 3/1 Tor 4/1 Fre 5/1 Lör 6/1 Sön 7/1
 
v.2   Mån 8/1 Tis 9/1 Ons 10/1 Tor 11/1 Fre 12/1 Lör 13/1 Sön 14/1
 
v.3   Mån 15/1 Tis 16/1 Ons 17/1 Tor 18/1 Fre 19/1 Lör 20/1 Sön 21/1
 
v.4   Mån 22/1 Tis 23/1 Ons 24/1 Tor 25/1
Inlämning
Fy1 - Dugga.LAB
Jennie Helge 
Registreringstidpunkt:
2024-01-22 13:00:25
 Fre 26/1 Lör 27/1 Sön 28/1
 
v.5   Mån 29/1
Prov
Prueba Unidad 2
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2024-01-10 16:10:46
 Tis 30/1 Ons 31/1 Februari
Tor 1/2
 Fre 2/2
Inlämning
Fy1 - Dugga.TEORI
Jennie Helge 
Registreringstidpunkt:
2024-01-18 09:29:29
 Lör 3/2 Sön 4/2
 
v.6   Mån 5/2 Tis 6/2
Prov Uppsatsskrivning
Svenska
Liselotte Johansson 
Registreringstidpunkt:
2024-02-01 08:49:05
 Ons 7/2 Tor 8/2 Fre 9/2
Prov
Produktionskunskap
Günter Sand 
Registreringstidpunkt:
2023-12-14 08:56:57
 Lör 10/2 Sön 11/2
 
v.7   Mån 12/2 Tis 13/2 Ons 14/2 Tor 15/2 Fre 16/2 Lör 17/2 Sön 18/2
 
v.8   Mån 19/2 Tis 20/2 Ons 21/2 Tor 22/2 Fre 23/2 Lör 24/2 Sön 25/2
 
v.9   Mån 26/2 Tis 27/2
Prov
Essay - Reading (Eng6)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2024-01-03 15:03:58
 Ons 28/2 Tor 29/2 Mars
Fre 1/3
 Lör 2/3 Sön 3/3
 
v.10   Mån 4/3 Tis 5/3
Prov
Delprov 3 - Ma3c
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-10-19 10:31:08
 Ons 6/3 Tor 7/3
Prov
Fy2 - Delprov AO3
Jennie Helge 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 19:01:58
 Fre 8/3 Lör 9/3 Sön 10/3
 
v.11   Mån 11/3 Tis 12/3 Ons 13/3 Tor 14/3
Prov
Psykologi 1 - Psykologins framväxt
Alexandra Haldorsen 
Registreringstidpunkt:
2024-02-27 15:26:15
 Fre 15/3
Prov
Upplysningen och industrisamhällets framväxt
Markus Wiedel 
Registreringstidpunkt:
2024-01-04 15:16:53
 Lör 16/3 Sön 17/3
 
v.12   Mån 18/3 Tis 19/3 Ons 20/3
Prov
Biologi Evolution
Josefine Nylinder 
Registreringstidpunkt:
2024-02-22 14:37:18
 Tor 21/3
Prov
Prov Mätteknik
Johan Löwendahl 
Registreringstidpunkt:
2024-01-24 16:44:20
 Fre 22/3 Lör 23/3 Sön 24/3
 
v.13   Mån 25/3
Prov
Prueba Unidad 3
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2024-02-26 10:44:42
 Tis 26/3 Ons 27/3 Tor 28/3 Fre 29/3 Lör 30/3 Sön 31/3
 
v.14   April
Mån 1/4
 Tis 2/4 Ons 3/4
Inlämning
Fy1 - Dugga.LAB
Jennie Helge 
Registreringstidpunkt:
2024-03-15 10:21:35
 Tor 4/4
Inlämning Presentation
Redovisning Slungor + Inlämning individuell rapport
Ulrika Holm 
Registreringstidpunkt:
2024-03-05 11:16:23

Prov
Perlit+Ferrit, Prov Hållfasthetslära
Erika Pettersson och David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2024-03-12 13:16:14
 Fre 5/4 Lör 6/4 Sön 7/4
 
v.15   Mån 8/4 Tis 9/4 Ons 10/4 Tor 11/4 Fre 12/4
Prov
Mekatronik 1: Slungprojekt
Ulrika Holm 
Registreringstidpunkt:
2024-03-05 11:16:41
 Lör 13/4 Sön 14/4
 
v.16   Mån 15/4 Tis 16/4
Prov
Kemi 1 - Delprov 3
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2024-04-08 09:46:20
 Ons 17/4
Prov
Elkraftteknik: Delprov El i industrin
Johan Winther och Jörgen Andersson 
Registreringstidpunkt:
2024-03-13 14:06:40
 Tor 18/4
Presentation
Presentation/Seminar - Theatre visit (Eng6)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2024-01-17 15:23:24
 Fre 19/4 Lör 20/4 Sön 21/4
 
v.17   Mån 22/4 Tis 23/4
Prov
National Exam - Speaking (Eng6)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:01:21
 Ons 24/4
Inlämning
Fy1 - Dugga.TEORI
Jennie Helge 
Registreringstidpunkt:
2024-03-15 10:22:15
 Tor 25/4
Inlämning
Psykologi 1 - Filmanalys de moderna perspektiven
Alexandra Haldorsen 
Registreringstidpunkt:
2024-02-27 15:29:07

Prov
Elektronik och Mikrodatorteknik Prov
Anne-Maj, Ulrika 
Registreringstidpunkt:
2024-03-28 14:59:16

Prov
Materialprov, Konstruktion 1
Erika Pettersson och David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2024-04-09 13:20:27
 Fre 26/4 Lör 27/4 Sön 28/4
 
v.18   Mån 29/4 Tis 30/4 Maj
Ons 1/5
 Tor 2/5 Fre 3/5 Lör 4/5 Sön 5/5
 
v.19   Mån 6/5
Prov
NP
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2024-03-25 08:52:14
 Tis 7/5
Prov
National Exam - Writing (Eng6)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:01:49
 Ons 8/5
Prov
Delprov 4 - Ma3c
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-10-19 10:33:31
 Tor 9/5 Fre 10/5 Lör 11/5 Sön 12/5
 
v.20   Mån 13/5
Prov
National Exam - Reception (Reading & Listening) (Eng6)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:02:23
 Tis 14/5 Ons 15/5 Tor 16/5
Prov
Fy1 - Delprov AO4 & AO5
Jennie Helge 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 19:02:31
 Fre 17/5 Lör 18/5 Sön 19/5
 
v.21   Mån 20/5
Prov
entreprenörskap Prov
David Andersson 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:54:52

Prov
NP
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2024-03-25 08:59:04
 Tis 21/5
Prov
Nationellt Prov - Ma3c
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-10-19 10:31:54
 Ons 22/5 Tor 23/5
Inlämning
Psykologi 1 - Sekter och psykisk hälsa
Alexandra Haldorsen 
Registreringstidpunkt:
2024-02-27 15:30:34
 Fre 24/5 Lör 25/5 Sön 26/5
 
v.22   Mån 27/5
Prov
NP
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2024-03-25 09:00:26
 Tis 28/5 Ons 29/5
Prov
Kemi 1 - Kursprov (teoretiskt)
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2024-04-25 07:47:19
 Tor 30/5 Fre 31/5
Prov
Första världskrigets orsaker och konsekvenser
Markus Wiedel 
Registreringstidpunkt:
2024-04-04 16:08:14

Prov
Första världskrigets orsaker och konsekvenser
Markus Wiedel 
Registreringstidpunkt:
2024-04-04 16:07:19
 Juni
Lör 1/6
 Sön 2/6
 
v.23   Mån 3/6 Tis 4/6
Inlämning
Elektronik och Mikrodatorteknik Slutinlämning
Anne-Maj, Ulrika 
Registreringstidpunkt:
2024-03-28 14:59:06
 Ons 5/6 Tor 6/6 Fre 7/6 Lör 8/6 Sön 9/6
 
v.24   Mån 10/6 Tis 11/6
Prov
Prov Mätteknik
Johan Löwendahl 
Registreringstidpunkt:
2024-01-24 16:44:52

Prov
CAD 1 - Slutprov - Ferrit & Perlit
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2024-03-12 13:21:44
 Ons 12/6
Prov
Fy1 - SLUTPROV - Teoriprov
Jennie Helge 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 19:03:06
 Tor 13/6
Prov
Fy1 - SLUTPROV - Lab.prov
Jennie Helge 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 19:03:28

Prov
Kemi 1 - Kursprov (laborativt)
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2024-04-25 07:48:41
 Fre 14/6 Lör 15/6 Sön 16/6
 
v.25   Mån 17/6 Tis 18/6 Ons 19/6 Tor 20/6 Fre 21/6 Lör 22/6 Sön 23/6
 
v.26   Mån 24/6 Tis 25/6 Ons 26/6 Tor 27/6 Fre 28/6 Lör 29/6 Sön 30/6
 

<Tillbaka