Provschema för T1c

v.33   Mån 14/8 Tis 15/8 Ons 16/8 Tor 17/8 Fre 18/8 Lör 19/8 Sön 20/8
 
v.34   Mån 21/8 Tis 22/8 Ons 23/8 Tor 24/8 Fre 25/8 Lör 26/8 Sön 27/8
 
v.35   Mån 28/8
Prov
Delprov 1: Logik
Anne-Maj Raaholt 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:20:57
 Tis 29/8 Ons 30/8 Tor 31/8 September
Fre 1/9
 Lör 2/9 Sön 3/9
 
v.36   Mån 4/9 Tis 5/9 Ons 6/9 Tor 7/9
Inlämning
Läsarinlägg, svenska 1
Alexandra Haldorsen 
Registreringstidpunkt:
2023-08-23 15:01:44
 Fre 8/9 Lör 9/9 Sön 10/9
 
v.37   Mån 11/9 Tis 12/9 Ons 13/9 Tor 14/9
Prov
Teknik 1 - Test Ritteknik
Matilda Hurtig 
Registreringstidpunkt:
2023-08-17 15:24:41
 Fre 15/9 Lör 16/9 Sön 17/9
 
v.38   Mån 18/9 Tis 19/9
Prov
Matematik 1c - Delprov 1
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2023-08-24 10:37:25
 Ons 20/9
Prov
Samhällskunskap källkritisk analys
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2023-09-18 17:32:47
Inlagd av deltagare
 Tor 21/9 Fre 22/9 Lör 23/9 Sön 24/9
 
v.39   Mån 25/9 Tis 26/9
Prov
Samhällskunskap statsskick
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:36:11
 Ons 27/9 Tor 28/9 Fre 29/9 Lör 30/9 Oktober
Sön 1/10
 
v.40   Mån 2/10 Tis 3/10 Ons 4/10 Tor 5/10 Fre 6/10
Presentation
Presentation - My choice from the English-speaking world
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-09-15 08:21:56
 Lör 7/10 Sön 8/10
 
v.41   Mån 9/10 Tis 10/10
Prov
novellanalys, svenska 1
Alexandra Haldorsen 
Registreringstidpunkt:
2023-08-23 15:02:31
 Ons 11/10

Produktionsutrustning 1 teoretisk prov
Heino Stryck 
Registreringstidpunkt:
2023-08-25 09:58:25
 Tor 12/10 Fre 13/10 Lör 14/10 Sön 15/10
 
v.42   Mån 16/10 Tis 17/10 Ons 18/10
Prov
Prov i Tyska
Magdalena Strandell 
Registreringstidpunkt:
2023-09-04 13:38:35
 Tor 19/10 Fre 20/10 Lör 21/10 Sön 22/10
 
v.43   Mån 23/10 Tis 24/10
Prov
Matematik 1c - Delprov 2
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2023-09-21 11:23:31
 Ons 25/10
Prov
miljö och energikunskap
Fredrik Hannzen 
Registreringstidpunkt:
2023-10-16 20:01:13
Inlagd av deltagare
 Tor 26/10 Fre 27/10 Lör 28/10 Sön 29/10
 
v.44   Mån 30/10 Tis 31/10 November
Ons 1/11
Prov
Samhällskunskap filmanalys kring MR
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:42:23
 Tor 2/11 Fre 3/11
Prov
Teknik 1 - Delprov (ritteknik, skissteknik, CAD)
Matilda Hurtig 
Registreringstidpunkt:
2023-08-17 15:25:37
 Lör 4/11 Sön 5/11
 
v.45   Mån 6/11
Prov
Prov Delkurs 1 PRAKTISK ELLÄRA
Jörgen Andersson 
Registreringstidpunkt:
2023-10-19 14:20:12
 Tis 7/11 Ons 8/11 Tor 9/11 Fre 10/11 Lör 11/11 Sön 12/11
 
v.46   Mån 13/11 Tis 14/11 Ons 15/11 Tor 16/11 Fre 17/11 Lör 18/11 Sön 19/11
 
v.47   Mån 20/11 Tis 21/11
Prov Inlämning
Essay - Well-being for me/A Good Life
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-09-15 08:27:24
 Ons 22/11 Tor 23/11
Prov
Matematik 1c - Delprov 3
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2023-11-13 10:22:32
 Fre 24/11 Lör 25/11 Sön 26/11
 
v.48   Mån 27/11 Tis 28/11 Ons 29/11 Tor 30/11 December
Fre 1/12
 Lör 2/12 Sön 3/12
 
v.49   Mån 4/12 Tis 5/12 Ons 6/12 Tor 7/12 Fre 8/12 Lör 9/12 Sön 10/12
 
v.50   Mån 11/12 Tis 12/12 Ons 13/12 Tor 14/12 Fre 15/12 Lör 16/12 Sön 17/12
 
v.51   Mån 18/12 Tis 19/12 Ons 20/12 Tor 21/12
Prov Presentation
Internship Seminar - Eng5
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:41:06
 Fre 22/12 Lör 23/12 Sön 24/12
 
v.1   Januari
Mån 1/1
 Tis 2/1 Ons 3/1 Tor 4/1 Fre 5/1 Lör 6/1 Sön 7/1
 
v.2   Mån 8/1 Tis 9/1 Ons 10/1 Tor 11/1 Fre 12/1 Lör 13/1 Sön 14/1
 
v.3   Mån 15/1 Tis 16/1 Ons 17/1 Tor 18/1 Fre 19/1 Lör 20/1 Sön 21/1
 
v.4   Mån 22/1 Tis 23/1 Ons 24/1
Inlämning Presentation
Produktutveckling - Arbetsområde 1
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-11-07 09:38:40
 Tor 25/1 Fre 26/1 Lör 27/1 Sön 28/1
 
v.5   Mån 29/1 Tis 30/1 Ons 31/1 Februari
Tor 1/2
 Fre 2/2 Lör 3/2 Sön 4/2
 
v.6   Mån 5/2 Tis 6/2 Ons 7/2
Prov
Prov i Tyska
Magdalena Strandell 
Registreringstidpunkt:
2024-01-24 11:45:59
 Tor 8/2
Prov
Samhällskunskap argumentation välfärd
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2024-02-05 09:01:04
 Fre 9/2 Lör 10/2 Sön 11/2
 
v.7   Mån 12/2 Tis 13/2 Ons 14/2 Tor 15/2 Fre 16/2 Lör 17/2 Sön 18/2
 
v.8   Mån 19/2
Presentation
Muntlig framställning svenska 1
Alexandra Haldorsen 
Registreringstidpunkt:
2024-02-26 15:59:28
 Tis 20/2 Ons 21/2 Tor 22/2 Fre 23/2
Prov
Matematik 2c - Delprov 1
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2024-01-12 10:47:39
 Lör 24/2 Sön 25/2
 
v.9   Mån 26/2 Tis 27/2 Ons 28/2 Tor 29/2
Prov
Teknik 1 - Hållfasthetslära
Matilda Hurtig 
Registreringstidpunkt:
2024-02-19 09:06:55
 Mars
Fre 1/3
Prov
Delprov 2: Robot
Anne-Maj Raaholt 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:21:30

Prov
Grupp B: Praktiskt prov, Produktionsutrustning 1
Heino Stryck och Erika Pettersson 
Registreringstidpunkt:
2024-01-23 10:05:07
 Lör 2/3 Sön 3/3
 
v.10   Mån 4/3 Tis 5/3 Ons 6/3 Tor 7/3
Prov Inlämning
Essay - Perks of Being a Wallflower (Eng5)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:44:32
 Fre 8/3 Lör 9/3 Sön 10/3
 
v.11   Mån 11/3 Tis 12/3 Ons 13/3
Prov
Grupp A: Praktiskt prov, Produktionsutrustning 1
Heino Stryck och Erika Pettersson 
Registreringstidpunkt:
2024-01-23 10:06:12
 Tor 14/3 Fre 15/3 Lör 16/3 Sön 17/3
 
v.12   Mån 18/3
Prov
Prov Delkurs 2 Praktisk ELLÄRA
Jörgen Andersson 
Registreringstidpunkt:
2024-01-26 14:40:39
 Tis 19/3 Ons 20/3
Inlämning
Produktutveckling - Rapport
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-11-07 09:36:05
 Tor 21/3 Fre 22/3 Lör 23/3 Sön 24/3
 
v.13   Mån 25/3 Tis 26/3
Presentation
Seminar - News around the world
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:25:03
 Ons 27/3 Tor 28/3 Fre 29/3 Lör 30/3 Sön 31/3
 
v.14   April
Mån 1/4
 Tis 2/4 Ons 3/4 Tor 4/4 Fre 5/4
Inlämning
Jämförande romananalys, svenska 1
Alexandra Haldorsen 
Registreringstidpunkt:
2023-08-23 15:07:09
 Lör 6/4 Sön 7/4
 
v.15   Mån 8/4 Tis 9/4
Prov
Matematik 2c - Delprov 2
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2024-02-29 12:25:32
 Ons 10/4 Tor 11/4
Inlämning Uppsatsskrivning
Music & Lyrics - Essay
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2024-04-05 09:45:27
 Fre 12/4
Prov
Teknik 1 - Materiallära
Matilda Hurtig 
Registreringstidpunkt:
2023-08-17 15:26:38
 Lör 13/4 Sön 14/4
 
v.16   Mån 15/4
Presentation
Nationellt prov del A, svenska 1
Alexandra Haldorsen 
Registreringstidpunkt:
2023-08-23 15:07:39
 Tis 16/4 Ons 17/4
Prov
Prov i Tyska
Magdalena Strandell 
Registreringstidpunkt:
2024-04-10 08:49:18
 Tor 18/4 Fre 19/4 Lör 20/4 Sön 21/4
 
v.17   Mån 22/4
Prov
Nationellt prov del B, svenska 1
Alexandra Haldorsen 
Registreringstidpunkt:
2023-08-23 15:09:02
 Tis 23/4 Ons 24/4
Prov
Miljö- och energikunskap
Fredrik Hannerz 
Registreringstidpunkt:
2024-04-17 15:29:57
 Tor 25/4 Fre 26/4
Prov
Nationellt prov del C svenska 1
Alexandra Haldorsen 
Registreringstidpunkt:
2023-08-23 15:08:40
 Lör 27/4 Sön 28/4
 
v.18   Mån 29/4
Prov Presentation
National Exam - Speaking (Eng5)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:46:57
 Tis 30/4 Maj
Ons 1/5
 Tor 2/5
Prov
Samhällskunskap privatekonomi
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2024-04-29 13:06:13
 Fre 3/5 Lör 4/5 Sön 5/5
 
v.19   Mån 6/5 Tis 7/5 Ons 8/5
Prov
National Exam - Writing (Eng5)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:47:32

Prov
NP
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2024-03-25 08:54:34

Prov
NP Lesen + Hören
Magdalena Strandell 
Registreringstidpunkt:
2024-01-22 12:08:48
 Tor 9/5 Fre 10/5 Lör 11/5 Sön 12/5
 
v.20   Mån 13/5
Prov
Matematik 2c - Delprov 3
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2024-04-16 09:04:15
 Tis 14/5 Ons 15/5
Prov
National Exam - Reception (Reading & Listening) (Eng5)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:48:14

Prov
NP Aufsatz
Magdalena Strandell 
Registreringstidpunkt:
2024-01-22 12:09:58

Prov
NP
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2024-03-25 08:56:41

Prov
Programmering 1 Prov
Simon Jensen 
Registreringstidpunkt:
2024-04-24 14:58:29
 Tor 16/5 Fre 17/5
Prov
Produktionsutrustning 1 Pneumatikprovet
Heino Stryck 
Registreringstidpunkt:
2023-12-22 09:21:21

Prov
Produktionsutrustning 1 Pneumatikprovet
Heino Stryck 
Registreringstidpunkt:
2023-12-22 09:21:28
 Lör 18/5 Sön 19/5
 
v.21   Mån 20/5 Tis 21/5 Ons 22/5
Prov
Nationella provet Ma2c
Joakim Ferring 
Registreringstidpunkt:
2024-04-16 13:28:25
 Tor 23/5
Prov
Prov Del 3 Praktisk ELLÄRA
Jörgen Andersson 
Registreringstidpunkt:
2024-02-06 11:17:51
 Fre 24/5 Lör 25/5 Sön 26/5
 
v.22   Mån 27/5 Tis 28/5
Prov
Samhällskunskap samhällsekonomi
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2024-05-23 14:54:55
 Ons 29/5
Prov
Produktutveckling - Slutprov
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-11-07 09:37:18

Prov
NP Mündliche Prüfung TY3
Magdalena Strandell 
Registreringstidpunkt:
2024-01-22 12:13:29

Prov
NP
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2024-03-25 09:00:59
 Tor 30/5 Fre 31/5
Inlämning
Programmering 1 Slutinlämning
Simon Jensen 
Registreringstidpunkt:
2024-04-24 14:54:54
 Juni
Lör 1/6
 Sön 2/6
 
v.23   Mån 3/6
Prov
Omprov i det praktiska provet för vissa som anmält sig för det.
Heino Stryck 
Registreringstidpunkt:
2024-03-26 11:07:13
 Tis 4/6 Ons 5/6 Tor 6/6 Fre 7/6 Lör 8/6 Sön 9/6
 
v.24   Mån 10/6 Tis 11/6 Ons 12/6
Prov
Delprov 3: Arduino/C++
Anne-Maj Raaholt 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:21:51
 Tor 13/6
Prov
Teknik 1 - Teknikutveckling
Matilda Hurtig 
Registreringstidpunkt:
2024-06-04 08:11:53
 Fre 14/6 Lör 15/6 Sön 16/6
 
v.25   Mån 17/6 Tis 18/6 Ons 19/6 Tor 20/6 Fre 21/6 Lör 22/6 Sön 23/6
 
v.26   Mån 24/6 Tis 25/6 Ons 26/6 Tor 27/6 Fre 28/6 Lör 29/6 Sön 30/6
 

<Tillbaka