Provschema för T1a

v.33   Mån 14/8 Tis 15/8 Ons 16/8 Tor 17/8 Fre 18/8 Lör 19/8 Sön 20/8
 
v.34   Mån 21/8 Tis 22/8 Ons 23/8 Tor 24/8 Fre 25/8 Lör 26/8 Sön 27/8
 
v.35   Mån 28/8 Tis 29/8 Ons 30/8 Tor 31/8 September
Fre 1/9
 Lör 2/9 Sön 3/9
 
v.36   Mån 4/9 Tis 5/9 Ons 6/9 Tor 7/9 Fre 8/9 Lör 9/9 Sön 10/9
 
v.37   Mån 11/9
Prov
Prov Ma1c AO1
Josefine Nylinder 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 14:35:30
 Tis 12/9 Ons 13/9 Tor 14/9 Fre 15/9
Prov
Teknik 1: Ritteknik Test
Ulrika Holm 
Registreringstidpunkt:
2023-08-15 16:29:03
 Lör 16/9 Sön 17/9
 
v.38   Mån 18/9 Tis 19/9 Ons 20/9 Tor 21/9 Fre 22/9 Lör 23/9 Sön 24/9
 
v.39   Mån 25/9 Tis 26/9 Ons 27/9 Tor 28/9 Fre 29/9 Lör 30/9 Oktober
Sön 1/10
 
v.40   Mån 2/10 Tis 3/10 Ons 4/10 Tor 5/10 Fre 6/10 Lör 7/10 Sön 8/10
Inlämning
Inlämning APL-uppgift (förutom engelskan)
. 
Registreringstidpunkt:
2023-09-25 14:23:09
Inlagd av deltagare
 
v.41   Mån 9/10 Tis 10/10 Ons 11/10 Tor 12/10 Fre 13/10
Prov
Internship seminar
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:05:51
 Lör 14/10 Sön 15/10
 
v.42   Mån 16/10 Tis 17/10 Ons 18/10 Tor 19/10 Fre 20/10 Lör 21/10 Sön 22/10
 
v.43   Mån 23/10 Tis 24/10 Ons 25/10 Tor 26/10
Prov
Produktionsutrustning, ritteknik, mätteknik, toleranser, tillverkningsmetoder, säkerhet i verkstad
Håkan Jansson 
Registreringstidpunkt:
2023-10-16 16:14:38
Inlagd av deltagare
 Fre 27/10 Lör 28/10 Sön 29/10
 
v.44   Mån 30/10 Tis 31/10
Prov
Music and Lyrics
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:08:05
 November
Ons 1/11
 Tor 2/11 Fre 3/11 Lör 4/11 Sön 5/11
 
v.45   Mån 6/11 Tis 7/11 Ons 8/11 Tor 9/11 Fre 10/11 Lör 11/11 Sön 12/11
 
v.46   Mån 13/11 Tis 14/11
Presentation
Muntlig presentation
Henrik Alenäs 
Registreringstidpunkt:
2023-10-20 10:56:37
 Ons 15/11
Prov
Praktisk Ellära
TaSo 
Registreringstidpunkt:
2023-11-06 10:06:45
Inlagd av deltagare
 Tor 16/11
Prov
Prov Ma1c AO2
Josefine Nylinder 
Registreringstidpunkt:
2023-08-15 14:33:07
 Fre 17/11 Lör 18/11 Sön 19/11
 
v.47   Mån 20/11
Prov
glosförhör engelska
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2023-11-10 13:37:50
Inlagd av deltagare
 Tis 21/11 Ons 22/11
Prov
Prueba Unidad 1a,b y c
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2023-11-10 09:13:32
 Tor 23/11 Fre 24/11 Lör 25/11 Sön 26/11
 
v.48   Mån 27/11 Tis 28/11 Ons 29/11 Tor 30/11 December
Fre 1/12
Presentation
My choice from the English speaking world
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2023-11-07 13:07:15
 Lör 2/12 Sön 3/12
 
v.49   Mån 4/12 Tis 5/12 Ons 6/12 Tor 7/12
Prov Inlämning
Teknik 1: CAD
Ulrika Holm 
Registreringstidpunkt:
2023-08-15 16:29:34
 Fre 8/12
Prov
Prov Ma1c Delprov 3
Josefine Nylinder 
Registreringstidpunkt:
2023-11-16 11:09:33
 Lör 9/12 Sön 10/12
 
v.50   Mån 11/12 Tis 12/12 Ons 13/12 Tor 14/12
Prov
Nationellt Prov Ma1c
Josefine Nylinder 
Registreringstidpunkt:
2023-09-26 12:35:34
 Fre 15/12 Lör 16/12 Sön 17/12
 
v.51   Mån 18/12
Prov
Discussion Essay
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:11:00
 Tis 19/12 Ons 20/12 Tor 21/12
Prov
Prov praktisk ellära kap 3-4
Taghi 
Registreringstidpunkt:
2023-12-11 10:38:48

Inlämning Presentation
Teknik 1: MTS
Ulrika Holm 
Registreringstidpunkt:
2023-08-15 16:30:02
 Fre 22/12 Lör 23/12 Sön 24/12
 
v.1   Januari
Mån 1/1
 Tis 2/1 Ons 3/1 Tor 4/1 Fre 5/1 Lör 6/1 Sön 7/1
 
v.2   Mån 8/1 Tis 9/1 Ons 10/1 Tor 11/1 Fre 12/1 Lör 13/1 Sön 14/1
 
v.3   Mån 15/1 Tis 16/1 Ons 17/1 Tor 18/1 Fre 19/1 Lör 20/1 Sön 21/1
 
v.4   Mån 22/1 Tis 23/1 Ons 24/1
Inlämning Presentation
Produktutveckling - Arbetsområde 1
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-11-07 09:38:03
 Tor 25/1 Fre 26/1 Lör 27/1 Sön 28/1
 
v.5   Mån 29/1 Tis 30/1 Ons 31/1
Prov
Prueba Unidad 2
Marcela 
Registreringstidpunkt:
2024-01-10 16:08:02
 Februari
Tor 1/2
 Fre 2/2 Lör 3/2 Sön 4/2
 
v.6   Mån 5/2
Prov
Seminarium - Noveller (Svenska som andraspråk 1)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2024-02-02 13:03:18
 Tis 6/2 Ons 7/2
Prov
Prov i Tyska
Magdalena Strandell 
Registreringstidpunkt:
2024-01-24 11:45:11
 Tor 8/2
Prov
Samhällskunskap källkritisk analys
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:41:42
 Fre 9/2
Prov
Programmering - Logik
Lena Hammersberg 
Registreringstidpunkt:
2024-02-01 13:06:44
 Lör 10/2 Sön 11/2
 
v.7   Mån 12/2 Tis 13/2 Ons 14/2 Tor 15/2 Fre 16/2 Lör 17/2 Sön 18/2
 
v.8   Mån 19/2 Tis 20/2 Ons 21/2 Tor 22/2 Fre 23/2
Prov
Prov Ma2c AO1
Josefine Nylinder 
Registreringstidpunkt:
2024-01-17 12:42:53
 Lör 24/2 Sön 25/2
 
v.9   Mån 26/2
Prov
Samhällskunskap statsskick
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:31:28
 Tis 27/2 Ons 28/2 Tor 29/2
Prov
Mid-course exam
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2024-02-13 14:54:57
 Mars
Fre 1/3
Presentation
Seminarium -Stjärnlösa nätter
Henrik Alenäs 
Registreringstidpunkt:
2024-02-22 16:06:37
Ändrad av deltagare
 Lör 2/3 Sön 3/3
 
v.10   Mån 4/3 Tis 5/3 Ons 6/3 Tor 7/3 Fre 8/3 Lör 9/3 Sön 10/3
 
v.11   Mån 11/3
Presentation
Presentation - Språkjämförelse (Svenska som andraspråk 1)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2024-02-21 14:45:43
 Tis 12/3 Ons 13/3 Tor 14/3 Fre 15/3
Prov
Praktisk ellära: Kapitel 5 & 6
Taghi Soleimanjah  
Registreringstidpunkt:
2024-02-12 09:18:58
 Lör 16/3 Sön 17/3
 
v.12   Mån 18/3
Prov
Teknik 1: Hållfasthet
Ulrika Holm 
Registreringstidpunkt:
2024-02-05 12:50:05
 Tis 19/3
Prov Presentation
Samhällskunskap Ideologidebatt och prov
Janne Olsén 
Registreringstidpunkt:
2024-02-26 15:59:13
 Ons 20/3
Inlämning
Produktutveckling - Rapport
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-11-07 09:36:12
 Tor 21/3 Fre 22/3 Lör 23/3 Sön 24/3
 
v.13   Mån 25/3 Tis 26/3 Ons 27/3
Prov
Samhällskunskap filmanalys kring MR
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:41:47
 Tor 28/3
Prov
Literary Seminar
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:24:54
 Fre 29/3 Lör 30/3 Sön 31/3
 
v.14   April
Mån 1/4
 Tis 2/4 Ons 3/4 Tor 4/4
Prov
Prov Ma2c AO2
Josefine Nylinder 
Registreringstidpunkt:
2024-02-23 10:32:49
 Fre 5/4
Prov
Teknik 1: Materiallära
Ulrika Holm 
Registreringstidpunkt:
2024-02-05 13:00:03
 Lör 6/4 Sön 7/4
 
v.15   Mån 8/4
Prov Presentation
Nationellt prov - Informerande tal (Svenska som andraspråk 1)
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2024-01-19 11:06:34
 Tis 9/4 Ons 10/4 Tor 11/4 Fre 12/4 Lör 13/4 Sön 14/4
 
v.16   Mån 15/4 Tis 16/4 Ons 17/4 Tor 18/4 Fre 19/4
Prov
Samhällskunskap argumentation
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:41:54
 Lör 20/4 Sön 21/4
 
v.17   Mån 22/4
Prov
Svenska som andraspråk 1 - NP Läsförståelse
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-09-15 08:45:17
 Tis 23/4
Prov
Captain Fantastic
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:26:55
 Ons 24/4 Tor 25/4 Fre 26/4
Prov
Svenska som andraspråk 1 - NP Skriftligt
Anton Norrhall Lindström 
Registreringstidpunkt:
2023-09-15 08:45:54
 Lör 27/4 Sön 28/4
 
v.18   Mån 29/4 Tis 30/4 Maj
Ons 1/5
 Tor 2/5 Fre 3/5
Prov
National Test - Speaking
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:27:32
 Lör 4/5 Sön 5/5
 
v.19   Mån 6/5
Prov
Prov Ma2c AO3
Josefine Nylinder 
Registreringstidpunkt:
2023-09-26 12:32:36
 Tis 7/5 Ons 8/5
Prov
NP Lesen + Hören
Magdalena Strandell 
Registreringstidpunkt:
2024-01-22 12:05:09

Prov
National Test - Writing
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:28:04
 Tor 9/5 Fre 10/5 Lör 11/5 Sön 12/5
 
v.20   Mån 13/5 Tis 14/5 Ons 15/5
Prov
NP Aufsatz
Magdalena Strandell 
Registreringstidpunkt:
2024-01-22 12:06:02

Prov
National Test - Reading & Listening
Mia Bäckman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 13:28:32
 Tor 16/5
Prov
Samhällskunskap privatekonomi
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:32:26
 Fre 17/5 Lör 18/5 Sön 19/5
 
v.21   Mån 20/5 Tis 21/5 Ons 22/5
Prov
Nationellt Prov Ma2c
Josefine Nylinder 
Registreringstidpunkt:
2023-09-26 12:34:13
 Tor 23/5 Fre 24/5 Lör 25/5 Sön 26/5
 
v.22   Mån 27/5 Tis 28/5 Ons 29/5
Prov
NP Mündliche Prüfung TY3
Magdalena Strandell 
Registreringstidpunkt:
2024-01-22 12:12:28

Prov
Produktutveckling - Slutprov
David Reckermann 
Registreringstidpunkt:
2023-11-07 09:37:13
 Tor 30/5 Fre 31/5
Prov
Samhällskunskap samhällsekonomi
Johan Friman 
Registreringstidpunkt:
2023-08-11 12:32:44
 Juni
Lör 1/6
 Sön 2/6
 
v.23   Mån 3/6 Tis 4/6 Ons 5/6 Tor 6/6 Fre 7/6 Lör 8/6 Sön 9/6
 
v.24   Mån 10/6 Tis 11/6 Ons 12/6 Tor 13/6
Prov Inlämning
Teknik 1: Teknikutvecklingsproccessen
Ulrika Holm 
Registreringstidpunkt:
2023-08-15 16:31:48
 Fre 14/6 Lör 15/6 Sön 16/6
 
v.25   Mån 17/6 Tis 18/6 Ons 19/6 Tor 20/6 Fre 21/6 Lör 22/6 Sön 23/6
 
v.26   Mån 24/6 Tis 25/6 Ons 26/6 Tor 27/6 Fre 28/6 Lör 29/6 Sön 30/6
 

<Tillbaka